یکی از معضلاتی که تولید کنندگان سنگ اسلب، درگیر آن هستند، نمایش کیفیت و نقش و نگار اسلب ها به مشتریان می باشد. همانطور که مطلع هستید کوپ ها پس از استخراج از معدن به کارخانه ها حمل می شوند و در ابعاد کوچکتری به صورت اسلب برش داده شده و آماده فروش می شوند. اسلب ها پس از آماده سازی در انبار بر روی یکدیگر چیده می شوند. یکی از مهمترین پارامتر های بازاریابی برای فروشندگان سنگ به صورت اسلب، نمایش محصول است، اما با توجه به ابعاد و وزن اسلب ها نمایش تک به تک اسلب ها به مشتری به سختی قابل انجام می باشد. به غیر از سختی و زمان بر بودن این کار، حتی ممکن است جابجایی اسلب ها به طور مستمر، موجب خسارت نیز گردد.

معرفی دستگاه اسکنر سنگ - اسلب های چیده شده در انبار
اسلب های چیده شده در انبار

از جمله راه حل هایی که می توان برای اجتناب از جابجایی اسلب ها ارائه داد، تولید تصویر از اسلب ها، ایجاد آلبوم تصویر و ارائه این آلبوم به مشتریان می باشد، تا مشتری بتواند در کمال خونسردی محصولات را بررسی نماید و شخص بازاریاب به صورت موثرتر اطلاعات مورد نیاز را انتقال دهد.

اما برای تولید تصاویر اسلب چطور باید عمل کرد؟ فردی را استخدام نماییم تا به طور پی در پی از هر اسلب تولیدی با دوربین عکسبرداری نماید؟ آیا در دراز مدت در اثر خستگی عکاس، کیفیت همه تصاویر مورد قبول می شوند؟ آیا در شرایط تغییر نور، تصاویر از کیفیت و عمق رنگ مناسبی برخوردار خواهند بود؟ بعد از تولید هزاران عکس از اسلب ها، نحوه ارجاع به هر اسلب از طریق تصویر مربوطه چگونه امکان پذیر خواهد بود تا در انبار از میان هزاران اسلب بتوان آن را یافت؟

با توجه به شرحی که بیان گردید، شما هم باید با ما هم نظر باشید که، باید برای نمایش سنگ های اسلب تولید شده، لازم است که از تدابیر خاص و بهتری استفاده نمود.

برای بهبود دادن عملیات تولید و فروش سنگ های اسلب، شرکت های انفورماتیک از جمله شرکت ایتالیایی d2technology، شرکت پرتغالی FrontWave و شرکت های چینی در این زمینه فعالیت دارند. در کشور ما ایران نیز که از تولید کنندگان مهم فرآورده های سنگ و اسلب می باشد، نیاز به دستگاه های مکانیزه در تولید و فروش سنگ احساس می شود. اما متاسفانه دسترسی به این دستگاه ها با هزینه بالا از کشورهای خارجی مقدور می باشد. و همچنین به دلیل مسافت زیاد و عدم دسترسی آسان به شرکت های خارجی بحث پشتیبانی دستگاه و نرم افزارها نیز به سختی انجام می شود.

شرکت زمرد صنعت آسیا را می توان به عنوان اولین شرکت تولید کننده دستگاه های مکانیزه صنعتی تولید و فروش سنگ نام برد که در حال حاضر دستگاه اسکنر سنگ اسلب پیشرفته خود را با قیمتی بسیار مناسب تر از نمونه های خارجی، و با پشتیبانی مناسب، به هموطنان عرضه می کند.

 

دستگاه اسنکر اسلب زمرد صنعت آسیا به صورت هوشمند و با کیفیت بالا تصاویر یکدست از هر اسلب تولید شده بر روی نوار نقاله، تهیه می کند و برای هر تصویر ایجاد شده بارکدی تولید می نماید و بلافاصله دستور چاپ بارکد را صادر می نماید و اپراتور خط تولید اسلب می تواند بارکدهای چاپ شده را بر روی اسلب ها بچسباند و به محل مناسب در انبار منتقل نماید. با وجود بارکد چسبانده شده می توان در هر زمان، موقعیت اسلب را در انبار شناسایی نمود.

شرکت زمرد صنعت آسیا با طراحی این دستگاه اسکنر و اپلیکیشن های نرم افزاری یکپارچه  توانسته است گالری از اسلب های تولیدی ایجاد نماید و با ارائه مناسب این گالری می توان رضایت مشتریان را در انتخاب موثر محصول افزایش داد و با حداقل خسارت، محصولات را به فروش رساند.

معرفی دستگاه اسکنر سنگ - نمونه طراحی الگوی اسلب
نمونه طراحی الگوی اسلب
معرفی دستگاه اسکنر سنگ - نمونه گالری اسلب
نمونه گالری اسلب
معرفی دستگاه اسکنر سنگ - نمونه قالب تصویر اسلب
نمونه قالب تصویر اسلب

با توجه به نیاز تولید کننده اسلب سنگ و ابعاد متفاوت اسلب های سنگ، دستگاه اسکنر اسلب به دسته بندی زیر تقسیم می شوند:

  • دستگاه اسکنر اسلب دستی  یا قابل حمل
  • دستگاه اسکنر اسلب ثابت افقی
  • دستگاه اسکنر اسلب ثابت عمودی
معرفی دستگاه اسکنر سنگ - frontwave-stone-scanning-machine
Frontwave Stone Scanning Machine
معرفی دستگاه اسکنر سنگ - d2-scanner
D2 Scanner
معرفی دستگاه اسکنر سنگ - d2-scanner
D2 Scanner

 

دستگاه اسکنر اسلب دستی

این دستگاه ها عمدتا برای مصارف در ابعاد کوچک مورد استفاده قرار می گیرد، این دستگاه با کمک سنسورهای اسکنر، تصویر برداری را انجام می دهد و در حین حرکت دست، تصویر اسکن شده را در حافظه تعبیه شده خود ذخیره می نماید، و پس از ثبت تصاویر، از طریق اتصال با کامپیوتر، فرد می تواند تصاویر ایجاد شده را استفاده نماید.

 

دستگاه اسکنر اسلب ثابت افقی یا عمودی

دستگاه هایی که اسکن اسلب سنگ را به صورت کامل انجام می دهند، به دو صورت عمودی و افقی می باشند. با توجه به مدل تولید اسلب ها و مکانیزم های از پیش ایجاد شده کارخانه تولید سنگ، می توان اسکنر مورد نیاز را انتخاب و استفاده نمود؛ در حالت عمودی، سنگ به صورت ایستاده است سیستم تصویربرداری حرکت می کند. در حالت افقی، دوربین ثابت است و سنگ بر روی نوار نقاله حرکت می کند. در این حالت از اسکن، اصولا از دوربین های خطی و سیستم نور خطی برای اسکن استفاده می شود، با کمک این نوع دوربین ها می توان در ابعاد وسیعی عملیات اسکن را انجام داد، و تولید تصاویر نهایی با رزولوشن فوق العاده بالایی صورت می گیرد.

معرفی دستگاه اسکنر سنگ - قرار گیری دستگاه اسکنر اسلب در مسیر خط تولید
قرار گیری دستگاه اسکنر اسلب در مسیر خط تولید
معرفی دستگاه اسکنر سنگ - نمونه تصویر اسلب اسکن شده
نمونه تصویر اسلب اسکن شده
معرفی دستگاه اسکنر سنگ - نمونه تصویر سنگ اسکن شده
نمونه تصویر اسلب اسکن شده